Gyerekeink számára az okostelefonok és az internet ugyanolyan természetesek, mint számunkra a hűtő, a légkondi vagy éppen a személyautó. A „digitális forradalom” nem egy jövőben várható esemény, aminek vagy részesei leszünk, vagy nem, hanem már végbement, megtörtént. Velünk is megesett, a mi életünket is megváltoztatta. De amíg mi beletanultunk ebbe a világba – amit oly gyakran szétválasztunk „valódi” és „digitális” világra -, addig a gyerekeink beleszülettek és csak ezt a világot ismerik. Ha részesei akarunk lenni a gyerekeink életének, most és a későbbiekben is, akkor meg kell ismernünk a világot olyannak is, amilyennek ők látják.
A Digitális Család magazin célja a kezdetektől, hogy segítse a szülők és a gyerekek közötti digitális szakadék áthidalását. Szülőkkel és szakértőkkel együtt gondolkozzunk arról, hogy a Z- és az Alfa-generációt hogyan készíthetjük fel a jövő kihívásaira, hogyan adhatunk nekik útmutatót a digitális eszközök használatához és hogyan taníthatjuk őket meg a kütyük „helyes” használatára is.
Az elmúlt két évben több mint 400 cikket írtunk. Kiemelt témáink között szerepelt a biztonságos internet- és okostelefon használat, a gyerekek védelme a neten, a technológiai újdonságok valamint az, milyen érdekességeket, újdonságokat hozhat a jövő, hiszen a gyerekeink 5-10 év múlva abban a jövőben fognak élni. Állandó törekvésünk, hogy megmutassuk a világot a gyerekek és fiatalok szemével, így sokat írunk arról is, hogy milyen appokat használnak (mi számukra a menő és a ciki), mi történik velük a virtuális térben és miért ragaszkodnak az okostelefonjukhoz. Mindegyik cikkünk nagy szeretettel és törődéssel készült, most – a 2. születésnapunkon - azt mutatjuk meg, melyik cikkeket olvastátok a legtöbben. Elöljáróban annyit, hogy szerintetek és szerintünk is, az internetbiztonság az egyik legfontosabb téma, újra és újra beszélni kell róla.
10. Ezekre figyelj, ha vloggerkedik a gyereked
9. Családi mozimaraton – sorozatok, amiket együtt nézhettek online
8. Mennyire ragaszkodnak a gyerekek az okos eszközeikhez?
7. Digitális oktatás Japánban – Miért nem használnak digitális eszközöket?
6. Így válaszd ki a gyerek első digitális eszközét!
5. Ezekre figyelj, ha Snapchatel a gyerek!
4. Mi a fenét csinálnak a fiatalok, amikor a kütyüiket nyomkodják?
3. Hogyan előzheted meg, hogy a gyereked játékfüggő legyen?
2. 10 szabály okostelefonozáshoz, nem csak gyerekeknek
1. Ne dobd oda a gyereked a pedofiloknak!
Köszönjük, hogy olvastok minket, kövessetek minket továbbra is, rengeteg jó és fontos témával jövünk!