Kicsiknek való programokat is kínálnak a fesztiválok, bátran vidd magaddal a gyerekedet is, ha kimész egy rendezvényre! Akár kisebb gyerekről van szó, akár nagyobbról, jó móka együtt fesztiválozni velük. Itt van néhány alkalmazás, amely segítheti a biztonságos és örömteli szórakozást.
A telefon alapfunkciói
Egy okostelefonban alapból rengeteg olyan hasznos dolog van, ami nagyon jól jöhet egy fesztiválozó családnak. A zseblámpa funkció például sokat segít, amikor este a sátorban nem találsz semmit, de ugyanilyen hasznos lehet a naptár is, ha több éjszakára mentek, és a harmadik vagy a negyedik napon már azt sem tudod, hogy mi a neved, nemhogy milyen nap van.
Öngyújtózás telefonnal
Általában minden koncerten van egy olyan szám, amire az emberek egy pillanatra leállnak az őrjöngéssel, egymás vállára borulva dőlnek jobbra-balra, és az öngyújtókat a magasba emelve énekelnek. Persze nem mindenki dohányzik szerencsére, és amúgy is biztonságosabb és egyszerűbb a telefont a magasba emelni a tűz helyett. A baj csak az, hogy míg egy öngyújtó meleg meghitt fényt áraszt, addig a telefon csupán rideg, hideg fényt képes kibocsátani magából. A fejlesztők ezért kitalálták az „öngyújtó” applikációt, amely a telefon képernyőjét „öngyújtóvá változtatva” teszi lehetővé, hogy jobban átéljük a koncerthangulatot, no meg a gyerek is csápolhat vele veszély nélkül.
A fesztiválok saját applikációi
Ma már szinte minden hazai fesztiválnak van saját fesztivál applikációja, kezdve a SZIN fesztiváltól a Campuson át az Efottig. És persze hazánk legnagyobb fesztiváljai is rendelkeznek ezekkel az appokkal mint a Sziget, a Volt, a Balaton Sound és a Strand fesztivál, vagy akár a B.My.Lake. Ezek is hasznos alkalmazások, hiszen látjuk rajtuk az egész programot, sőt, még saját ízlésünk szerinti programtáblát is összeállíthatunk a gyerekkel együtt. (Csak aztán ne vesszünk rajta össze, hogy a több, azonos időpontban kezdődő koncert közül melyiket válasszuk.)
Milyen ruhákat vigyünk?
A tapasztalatlanabb családokban fejtörést okozhat, hogy milyen ruhákat és felszereléseket vigyenek a fesztiválokra: több meleg ruhát pakoljanak, vagy inkább több esőállót, vagy ne is tegyenek a táskába semmi ilyesmit, csak a legjobb, legvékonyabb nyári cuccaikat? Ezekben a kérdésekben segíthet a „Stow” nevű alkalmazás. Ez az applikáció már előre elkészített verziókat ajánl fel attól függően, hogy hova szeretnénk csomagolni, mennyi ideig szeretnénk ott tartózkodni, és hogy ott milyen körülmények várnak ránk.
Hol a sátrunk?
A „Festival Ready” segít abban, hogy elkerüljük azokat a kínos perceket, amikor nem találjuk a sátrunkat a sötétben, mert nem egészen emlékszünk, hogy pontosan hova vertük le. Murphy törvénye szerint egyébként is legalább száz ugyanolyan sátor van a sajátunk tízméteres körzetében, így még nehezebb a dolgunk. Ez az applikáció többek között segít megtalálni a miénket.
Ne merüljön le a telefon!
Az előző alkalmazások nem kímélik a telefonok akkumulátorát, így hát talán az egyik leghasznosabb alkalmazás a „Battery HD+” amely figyel arra, hogy a készülékünk kihozza magából a maximumot, és addig bírja töltés nélkül, ameddig csak lehetséges. Egy fesztiválon amúgy is mindig az egyik legnagyobb gondot a telefontöltés jelenti, és ez az app még azt is megmutatja, hogy a különböző alkalmazásainkat még mennyi ideig tudjuk használni. Sőt, képes még a telefon fényerejét is lejjebb venni magától, és blokkolni bizonyos funkciókat az energiatakarékosság jegyében.
Ha elveszne a gyerek
Végül pedig egy olyan applikációt ajánlunk, ami igaz, hogy még nem készült el, de ha egyszer véglegesítve lesz, akkor megoldhatja azt a problémát, amikor a kamasz gyerek eltűnik mellőlünk, és hiába hívjuk fel, nem tudjuk elérni, mert túl hangos a zene. A „Festival Friend Finger” nevű még fejlesztés alatt álló alkalmazás nemsokára segíthet nekünk, hogy megtaláljuk az elkószált kölyköt.
Ti vittetek már gyereket fesztiválozni? Van esetleg bevált fesztiválozós applikációtok?
Tünde