A 2011-ben indult Black Mirror az elmúlt évek egyik legizgalmasabb alkotása. Bár kissé rétegsorozat, mert hangvétele nyers, kegyetlen, ironikus, elgondolkodtató, a témája pedig az, ami az életünket leginkább befolyásolja: a média. Maga a cím, a Black Mirror is erre utal: a kikapcsolás után arcunkat visszatükröző képernyőfelületekre, legyen az egy telefoné, számítógépé, vagy televízióé. És egyben arra a szándékra is, hogy a készítők nem a legszebb arcunkat fogják mutatni, hanem az emberi lélekben rejlő sötétséget. Éppen ezért tökéletes lehetőséget nyújt a közös filmnézés élményére, ami aztán a látottak megbeszélésén, megvitatásán alapul: a sorozat ugyanis minden epizódjában különböző problémát elemezget, amik közül egyes részek a mai kamaszok számára kifejezetten személyre szabottak.
A sorozat kifejezés csalóka, az epizódok egymástól teljesen függetlenek. Az egyes részeket a mögöttük lévő gondolatiság kapcsolja össze, ugyanis sem a szereplők, sem a színészek, a történet által felvázolt világ, az idősík, néha még a valóság sem azonos (virtuális, félig virtuális vagy teljesen az). Minden epizódot egy külön, egyórás filmként lehet nézni, ami leginkább olyan, mintha a készítők felvetettek volna egy, a médiahasználattal kapcsolatos érdekes kérdést, és azt gondolták volna tovább, köré rajzolva egy érdekfeszítő történetet. Most kiválogattuk az antológiasorozat legújabb, netflixes évadjának azon darabjait, amik kimondottan kamaszközpontúak, az ő életükre, problémáikra reflektálhatnak, és érdemes őket közösen megnéznünk velük.
Kiknek: social média függőknek
Kiknek: minden gamernek és minden cool arcnak
Kiknek: a srácoknak, akik folyton lövöldöznek a gépen, meg minden kamasznak, akinek megingathatatlan véleménye van a világról úgy általában
Ebben az ajánlóban a legújabb, 2016-os amerikai-angol koprodukcióban készült, harmadik évad epizódjai közül válogattunk, de ajánljuk a többit is, mindegyik rész érdekes, elgondolkodtató problémákat vet fel.